Investice – vydělávejte moderním způsobem

Vyděláváním peněz trávíme podstatnou část života. Většina lidí pak nemá čas, energii nebo informace k tomu, aby si zajistili další příjem. Takový, který vyžaduje minimum práce a může vám pomoci zajistit se na stáří, nebo vytvořit bezpečnou finanční rezervu. Přesně tím jsou investice. Pro mnoho lidí z ČR jsou investice velkou neznámou. Přitom jde o systém, který je všude od nás na západ hojně využíván, ať už se jedná o velké investory, nebo obyčejné rodiny. Vzhledem k tomu, že se za posledních pár let změnily podmínky a úroky u některých v ČR oblíbených produktů, je na čase se podívat, zda jsou ještě vůbec výhodné.

Spořicí účty

Oblíbený produkt, který dříve klientům garantoval určitou výši zhodnocení. Kvůli aktuální situaci na finančním trhu se ale úroky na spořicích účtech nyní blíží nule a proto dnes není výhodné je používat.

Termínované vklady

Produkt garantující velikost úroku zhodnocení za určité období několik měsíců až let. Nyní jsou ale úroky velmi nízké a potenciál vašich úspor by tak zůstal nevyužitý.

Stavební spoření

Stavební spoření přišlo o jednu ze svých největších výhod, štědrou státní podporu, která se snížila. Vzhledem k tomu, že získat dnes výhodný úvěr je jednoduché a k tomu, jak se spořitelny chovají v poslední době ke svým klientům, by stálo za zvážení, zda na trhu existují lepší možnosti.

investice

Investice do podílových fondů

Podílové fondy umožňují investovat pravidelně (měsíčně) malé částky a připojit se k dalším drobným investorům. Pokud je takových investorů hodně, zvýší se i množství peněz ve fondu, což umožní efektivně investovat do různých projektů a odvětví. Když si správně vyberete fond, do kterého budete ukládat peníze, můžete získat zajímavé zhodnocení. A protože ostatní produkty dostupné běžným lidem nabízejí velmi malé zhodnocení, jsou investice do podílových fondů stále populárnější.

Mezi jejich hlavní výhody patří:

  • Flexibilita: investice do podílových fondů kopírují finanční možnosti klientů. V případě potřeby je možné měnit výši pravidelné investice.
  • Velký výběr: Z široké nabídky fondů si vybere každý.
  • Bez daní: pokud investujete déle než tři roky, nemusíte výnosy danit.

Jako u všech druhů investic je potřeba počítat s možnou kolísavostí hodnoty vašich peněz. Pokud vás podílové fondy zaujali a chtěli byste také začít investovat, případně poradit s výběrem fondu, můžete mě kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *